Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що результат війни в Україні буде вирішено на полі бою. А переговори з президентом РФ Володимиром Путіним політик вважає безглуздими.

Про це Науседа сказав в інтерв’ю «Голосу Америки». «Зараз ми розуміємо, що їхній конфлікт не вирішити, сидячи за столом переговорів. Конфлікт буде вирішено на полі бою», – сказав він.

Президент Литви додав, що не бачить інших альтернатив, тому необхідно спрямувати всі зусилля, аби досягти перемоги України у війні.

«Усі інші сценарії можуть бути дуже темними для України, Литви та всього демократичного світу», – застеріг Науседа.

На його думку, Путін прорахувався зі сценарієм агресії проти українців, очікуючи, що його війська візьмуть Київ за кілька днів, а сама війна не дасть великих політичних та економічних наслідків для Росії.

«Але ми бачимо, що це зовсім не так», – сказав президент Литви.

Він зазначив, що не вірить у переговори з главою Кремля, оскільки аргументи для Путіна не мають жодного значення:

«Головна ідеологія цього (путінського. – Ред.) режиму – завоювати якнайбільше, воювати з сусідами, на яких можна напасти. Вони намагаються відбудувати імперію, відновити СРСР у тому чи іншому вигляді».

У разі перемоги в Україні Путін шукатиме нові території, оскільки його апетиту немає меж, вважає Науседа,

«Я не знаю, хто буде їхньою наступною метою – країни Балтії, можливо, Польща, можливо Румунія, але це не найважливіше питання. Найголовніший виклик – у форматі НАТО і Євросоюзу робити те, що зупинило б Путіна», – наголосив політик.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 28 липня Науседа відвідав Київ, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. За підсумками переговорів він пообіцяв нашій країні десять бронемашин, боєприпаси та сучасні антидрони.

Advertisment

От Vard