Точку неповернення у цій війні українське суспільство пройшло після російських злочинів в Ірпені та Бучі. Тепер Україна не може собі дозволити зупинятись, поки не поверне всі окуповані Росією території в межах кордонів 1991 року.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів командувач оборони Миколаєва генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко. Він висловив впевненість у тому, що Сили оборони України зможуть до кінця року звільнити Херсон і закінчити активну фазу війни.

“Херсон – 100%. Тобто визволення Херсона і закінчення активної фази ведення війни, а потім уже будуть відбуватися якісь локальні військові дії. Але до кінця року ми маємо закінчити основну фазу цієї війни”, – впевнений генерал-майор ЗСУ.

Водночас він визнав, що якби західні партнери більш активно постачали обіцяну ними зброю, то справи з деокупацією України просувалися б швидше.

“На жаль, ту кількість військової допомоги, яку нам пообіцяли наші західні партнери, надають маленькими партіями, що в принципі дуже ускладнює нам проведення саме наступальних дій. Я думаю, як тільки ми отримаємо повний пакет цієї допомоги, наші контрнаступальні дії будуть дуже швидкими”, – сказав Дмитро Марченко.

Також він повністю відкидає будь-які територіальні компроміси на переговорах із Російською Федерацією. На його думку, ані населення України, ані військові ЗСУ цього не зрозуміють.

“Точку неповернення ми вже пройшли після Ірпеня і Бучі. Казати про будь-які переговори шляхом здачі якоїсь своєї території – усі військові, усе населення розуміє, що цього категорично не можна робити. Якщо ми це зробимо, то ми цю війну просто перекладемо на плечі наших дітей.

Якщо ми залишимо ворогу хоча б шматок землі, він повернеться додому, зробить певні висновки і через шість чи вісім років нападе знову. Тому нам потрібно відстояти всю територію, нам потрібно брати під контроль усі кордони України і не залишати їм жодного клаптика нашої землі”, – заявив генерал Марченко.

OBOZREVATEL

Advertisment

От Vard