У районі Бахмута Донецької області від ворожого авіаційного удару загинув колишній мер Тлумача, гранатометник 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади з Коломиї Роман Круховський. У чоловіка залишилася дружина та двоє синів 14 та 18 років.

Докладніше про історію Героя читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Два місяці провів в окопах

Колишній мер Тлумача на Івано-Франківщині Роман Круховський загинув 2 серпня під Бахмутом на Донеччині. За кілька днів до цього, 29 липня, йому виповнилося 42 роки. Круховський був гранатометником 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади з Коломиї. «Всі два місяці, що він був на фронті, провів в окопах. Був звичайним гранатометником. На фронт він вирушив на другий день широкомасштабної війни. Спочатку записався до ТрО у рідному Тлумачі. Через два місяці перевівся до 10-ї бригади в Коломию. Півтора місяця у них проходили навчання, потім вони виїхали на фронт», – розповідає друг і колишній перший заступник мера Тлумача Андрій Радовець.

Звісно, колишній мер, двічі депутат районної ради міг просто відсидітися десь у тилу, а не воювати в окопах. Але для Круховського дуже важливо було саме захищати свою країну на фронті. За нього дуже переймалися рідні. Сумна звістка про загибель чоловіка застала дружину Ірину за кордоном, куди вона вирушила як паломниця молитися за Романа. За словами Радовця, складно було з-під обстрілу вивезти й тіло колишнього мера. Але все-таки його доставили до рідного Тлумача. Попрощатися із Романом Круховським прийшло багато містян. Люди були шоковані такою звісткою.

Намагався допомогти всім

Романа Круховського у Тлумачі знають практично всі. Раніше він двічі був депутатом районної ради, а мером став у 2016 році, коли йому було лише 36 років. Молодий і амбітний, він намагався допомогти всім і зробити якнайбільше для рідного міста. «Він був майстром спорту з боротьби, а в цьому виді спорту дуже важливим є терпіння. От і в роботі він був дуже терплячим. Постійно їздив до обласної ради, до Києва, намагався залучити гранти для міста. Тому що Тлумач невеликий і бюджет відповідний», – каже Радовець.

Народний депутат Ігор Фріс на своїй сторінці у Facebook написав: «Поховали Рому. Повертаємося з цвинтаря. По бруківці, яку він уклав, а його за це цькували. Поряд каналізація, яку він проводив, на дорозі ями на асфальті, зроблені машиною, яку він придбав. Дивне почуття. Рома зміг об’єднати все місто. Місто, яке стояло на колінах і йшло на цвинтар. Ліві, праві, зелені, помаранчеві. Все місто зустріло і віддало повагу Герою».

«Роман Петрович – це людина честі, слова та справи. Жителі міста знали його як хорошого господарника, розумного керівника, який дбав про розвиток громади. Його слова ніколи не розходилися з ділом. Він жертвував часом, який міг провести зі своєю родиною, цілком віддавав себе роботі. У нього був чіткий план розвитку громади, щоб підняти рівень життя містян і розвивати всі сфери, що врешті-решт непогано йому вдавалося. Хоча ноша була непроста: він у 36 років став головою першої об’єднаної міської територіальної громади. Він щосили хотів змінити стан справ у місті та сусідніх селах, прищепити європейський спосіб життя», – каже ще один заступник колишнього мера Ігор Мандар.

Вибори 2020 року Круховський програв. Він ніяк не міг зрозуміти, чому люди не оцінили його щирі старання зробити життя в Тлумачі кращим. Після цього він не повернувся на кафедру до коледжу, де викладав фізичне виховання до того, як став мером. Взяв паузу, щоб відпочити. Займався будинком, вів проєкти, спілкувався із депутатами. Пропозиції щодо подальшої роботи у нього були, але він не поспішав, збирав документи. Але всі плани зламала війна.

Advertisment

От Vard