В Україні продовжують позбавлятися «російсько-імперського минулого». У місті Олександрія Кіровоградської області демонтували погруддя письменника Максима Горького.

Про це розповіла представниця пресслужби міськради Юлія Марюхно, повідомляє «Суспільне». Погруддя Горького знаходилося на території школи №2.

Бюст було знесено на виконання відповідних рішень сесії та виконавчого комітету міської ради. Демонтажем займалися працівники комунального підприємства «Чисте місто».

Тепер пам’ятник зберігатимуть на території одного з підприємств міста до відповідного рішення міської влади.

Варто зазначити, що Максим Горький був ідеологом сталінізму, як Йозеф Геббельс – нацизму. Заголовок статті «Якщо ворог не здається – його знищують», свого часу, став одним із девізів та дороговказів сталінських звірств.

На процесі Самуїла Шварцбарда, який убив Симона Петлюру, Максим Горький заступався за вбивцю Головного Отамана УНР. А у 1927 році Горький, в офіційному листі, категорично заборонив переклади своїх творів українською.

Пам’ятники Максимові Горькому почали демонтувати ще у рамках декомунізації. Тоді ж у деяких містах України перейменували більшість вулиць Горького.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Конотопі також демонтували пам’ятник російському письменнику Олександру Пушкіну. Примітно, що під час знесення йому відірвало голову.

У Харкові вранці демонтували погруддя маршала СРСР Георгія Жукова. Скульптуру зняли з постаменту військові спецпідрозділи KRAKEN полку спеціального призначення «Азов».

Advertisment

От Vard