У Росії заявили про відключення однієї турбіни Каховської гідроелектростанції, через що ГЕС працює в аварійному режимі. Причиною такого кроку окупанти назвали «обстріли ЗСУ».

Там не забули нагадати, що якщо з дамбою Каховської ГЕС почнуться проблеми, це призведе «до великих неприємностей на Запорізькій АЕС» та «розвитку ядерної катастрофи». Про це із посиланням на заяву керівництва станції пишуть російські пропагандисти.

«Каховська ГЕС працює в аварійному режимі через постійні обстріли. Одна турбіна Каховської ГЕС відключена після ракетних ударів з боку Збройних сил України, повідомило керівництво станції. Обстріли ЗСУ Каховської гідроелектростанції можуть призвести до атомної катастрофи на Запорізькій АЕС», – заявили кремлівські пропаганди .

Вони також цитують нібито заяву заступника директора ГЕС щодо реконструкції про те, що в аварійному режимі об’єкт працює вже кілька місяців.

«В аварійному режимі ми працюємо з перших днів бойових дій, це позаштатна обстановка. Власні потреби станції, резервні 6 кВ, втрачені, працюємо в дуже небезпечному режимі», — цитує заява представника ГЕС пропагандисти.

А от місцеві пропагандисти пішли ще далі – і заявили про зупинку трьох із шести турбін Каховської ГЕС. Та й до анонсованих російськими «колегами» «неприємностей» на ЗАЕС вони додали трохи від себе.

«Через обстріли американськими Хаймарсами по Каховській ГЕС зупинено три з шести турбін гідроелектростанції. Об’єкт працює в передаварійному режимі. Порушення систем вироблення електроенергії та скидання води можуть порушити роботу об’єднаної енергосистеми і негативно вплинути на охолодження реакторів Запорізької АЕС, подачу електрики, зокрема на територію, тимчасово підконтрольну Україні, але й призведе до екологічної катастрофи в регіоні», – пише один зі створених окупантами на Херсонщині проросійських Telegram-каналів.

Російські війська окупували Каховську ГЕС ще перші дні повномасштабного вторгнення. Пропагандисти не згадують, що виключно це стало причиною можливої ​​роботи ГЕС в аварійному режимі. Натомість вони намагаються перекласти всю відповідальність за свої злочини на українську армію, яка точними ударами відрізає окупантам шляхи постачання, знищуючи мости біля Каховської ГЕС, щоб перешкодити постачанню озброєнь, техніки, палива та продовольства для десятків тисяч окупантів, яких Росія стягнула на правобережну Херсонщину.

Нагадаємо, напередодні ЗСУ розбили останній міст на Херсонщині, окупанти втратили можливість перекидати техніку. Наразі окупаційні війська на правобережжі області залишилися без підкріплення.

Advertisment

От Vard