Фінляндія та Данія хочуть скоротити кількість віз, які видаються для громадян РФ, через розв’язану Кремлем війну проти України. За словами фінляндського міністра закордонних справ Пеккі Хаавісто, країна вже знайшла юридичний спосіб зробити це.

Як передає Yle, Хаавісто представив уряду методи, визначені міністерством закордонних справ, 13 серпня. Глава МЗС наголосив, що дуже добре розуміє моральний бік ситуації, коли в Україні йде війна, а росіяни тим часом мають нормальний туризм і «шукають розкіш на Заході».

«Це не те, що потрібно в цій ситуації», – підкреслив політик. Він розповів, що уряд Фінляндії опрацьовує різні варіанти, як це виправити.

Один із них – обмеження на етапі оформлення візи. Інші ефективні варіанти передбачають обмеження призначення дозволів на в’їзд, що видаються.

«На практиці це може означати, що ви можете подавати документи на туристичну візу по понеділках, а з вівторка по п’ятницю ви можете подавати документи на візу з сімейних обставин, навчання, роботи або інших вагомих підстав», – сказав Хаавісто.

Міністр зазначив, що країна таким чином істотно сповільнила б видачу туристичних віз у Росії.

Хаавісто додав, що Фінляндія порушить питання щодо сумісності візової практики й санкцій ЄС на неформальній зустрічі міністерств закордонних справ країн Євросоюзу наприкінці серпня. Там слід обговорити, зокрема, практику країн Шенгенської угоди, які найбільше видають віз росіянам, вважає глава МЗС.

Уряд Данії, як передає Politiken, також хотів би внести зміни до візової політики, що стосується росіян, на фоні повномасштабної війни в Україні.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Чехія, яка головує в Раді ЄС, запропонує включити заборону видачі віз громадянам Росії до нового пакету санкцій проти Москви. Це питання може бути розглянуте вже наприкінці серпня.

– Прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш також виступив із закликом припинити видачу шенгенських туристичних віз громадянам РФ на рівні Європейського Союзу.

– Литва підтримала рішення Естонії щодо заборони на в’їзд для росіян. У країні заявили, що «послідовно виступають за санкції проти агресора й дотримуються позиції, що обмеження працюють ефективніше, якщо застосовуються на рівні ЄС».

– Раніше заборонити в’їзд громадянам Росії закликав президент України Володимир Зеленський. На його думку, це має стосуватися всіх росіян, навіть «хороших», які виїхали за кордон через незгоду з політикою диктатора Володимира Путіна.

Advertisment

От Vard