Міністерство закордонних справ Чорногорії офіційно оголосило Владислава Масленікова, посла Росії в країні, персоною нон-грата. У нього залишилося шість днів, щоб покинути територію держави.

Про це в суботу, 13 серпня, повідомила пресслужба чорногорського МЗС на офіційному сайті. Відомство вказало, що діє на підставі статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини. Вона дозволяє оголосити дипломата персоною нон грата без пояснення причини.

«Офіційна нота про це рішення, в якій вказується семиденний термін для виїзду з території Чорногорії, була вручена сьогодні (13 серпня, – ред.) послу Російської Федерації Владиславу Масленікову», – йдеться в повідомленні.

Додамо: дипломатичний термін «персона нон-грата» означає, що людина є небажаною особою в державі.

Масленников став надзвичайним і повноважним послом Росії у Чорногорії у липні 2019 року.

У коментарі пропагандистським ЗМІ він сказав, що чорногорська влада не пояснила йому причин «вигнання» з країни. Росіянин заявив, що таке рішення матиме негативний ефект на двосторонніх відносинах.

Також він пообіцяв заходи у відповідь з боку РФ, стверджуючи, що народ Чорногорії в основному підтримує позицію Москви й «не проявляє русофобії».

Нагадаємо, що 31 липня парламент Чорногорії абсолютною більшістю голосів ухвалив резолюцію, яка засуджує військову агресію РФ проти України. Депутати закликали всі міжнародні організації (насамперед ООН, ОБСЄ, ЄС і НАТО) використати «всі можливі дипломатичні, політичні й економічні засоби для стримування Російської Федерації від продовження її агресивних дій».

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Раніше в Чорногорії українців вигнали з пляжу у «Ponta Beach Club Petrovac». Інцидент стався через наш державний прапор, на який поскаржилися росіяни.

– Хазяїн закладу з криками «Out!» вигнав людей і заявив, що не хоче там бачити українців.

Advertisment

От Vard