У Туреччині почали виробництво нових боєприпасів Bozok для безпілотників Bayraktar TB2.

Про це пише турецьке видання Daily Sabah.

Невеликий авіаційний боєприпас з лазерним наведенням уже пройшов кілька успішних бойових випробувань.

У ЗМІ повідомили, що Туреччина почала масове виробництво корегованих плануючих бомб Bozok. Високоточний боєприпас інтегрували до арсеналу багатоцільових ударних безпілотників Bayraktar TB2.

 

Корегований боєприпас Bozok. Зображення з відкритих джерел

Боєприпас, який наводиться на ціль лазерним променем, розробили в Інституті досліджень та розвитку оборонної промисловості (SAGE) при Раді з науково-технічних досліджень Туреччини (TÜBİTAK).

 

Боєприпас Bozok. Зображення з відкритих джерел

Представник інституту Гюркан Окумуш зазначив, що розробники створили бойову частину збільшеної потужності для Bozok, яка має пройти відповідні випробування.

 

Корегований боєприпас Bozok під час випробування.. Зображення з відкритих джерел

Також у інституті збільшили дальність дії боєприпасу до 15 кілометрів, і планують її подальше збільшення.

Зазначається, що новий боєприпас легший за бомби MAM-L, які є частиною сімейства малогабаритних боєприпасів з лазерною напівактивною головкою самонаведення, які зокрема активно використовується ударними дронами Bayraktar TB2.https://www.youtube.com/embed/3A5ZjmZ4HPc Менша і легша та компактна конструкція боєприпасу Bozok має вагу 16 кг та діаметр – 120 мм при довжині у 80 см. Це дозволяє забезпечити його експлуатаційну сумісність із безпілотниками, де вага має важливе значення. Багатоцільовий ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА Bayraktar TB2 може вести розвідку й уражати цілі високоточними корегованими бомбами.

Advertisment

От admin999