Перше судно, яке відбуло з України в рамках «зернового коридору», прибуло в неділю, 14 серпня, до сирійського порту Тартус. Razoni під прапором Сьєрра-Леоне відплив з одеського порту ще 1 серпня.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела. Вантаж у 26 000 тонн кукурудзи спочатку призначався для Лівану, проте він відмовився від постачання, після чого судно відпливло до Туреччини і 11 серпня пришвартувалося у Мерсіні.

Крім того, зафрахтоване ООН судно MV Brave Commander вирушить з України до Африки найближчими днями після завершення навантаження понад 23 тисячі тонн пшениці в українському порту Південний. Про це повідомив представник організації.

Раніше повідомлялося про те, що з порту «Чорноморськ» 13 серпня в рамках «зернового коридору» вийшли два судна з українським продовольством. Судно FULMAR S під прапором Барбадосу перевозить 12 тисяч тонн кукурудзи до Іскендеруна (Туреччина).

Про це повідомляє прес-служба Міноборони Туреччини у Twitter. Також з українського «Чорноморська» до турецького Текірдагу вийшло судно THOE під прапором Маршаллових островів. Останнє перевозить 3 тис. тонн соняшникового насіння.

OBOZREVATEL повідомляв, що деблокада портів у Чорному морі може збільшити обсяги експорту зерна з України до довоєнного рівня або навіть вище. Це дозволить звільнити зерносховища перед початком збирання нового врожаю. Наразі в них знаходиться ще близько 10 млн. тонн зерна, призначеного для експорту.

Advertisment

От Vard