В Україні продовжують вручати повістки у торгових центрах, біля церков, на вулицях, заправках, блокпостах – у будь-яких місцях, де це не заборонено законодавством. Справа в тому, що вручати повістки за домашніми адресами військовозобов’язаних не дуже результативно, а військкомати «шукають найефективніший спосіб».

Про це в інтерв’ю Liga.net сказав начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач. Як заявив він, начальники територіальних центрів обирають багатолюдні місця, де разом з органами поліції можна перевірити документи в кожного чоловіка, встановити особу й викликати у військкомат.

«Особливо легко це зробити, коли порушується громадський порядок – наприклад, комендантська година. Але це не означає, що всім цим людям вручають повістки, щоб закликати їх до ЗСУ», – підкреслив військовий.

Він пояснив, що у 95% випадках громадянину потрібно з’явитися до територіального центру, щоб там лише уточнили його військово-облікові дані. Потім такі особи повертаються додому.

Горбач додав, що інформація про військовозобов’язаних постійно змінюється. У когось народжуються діти, хтось починає хворіти, а хтось здобуває освіту, одружується чи розлучається. «Якби військовозобов’язані самі подавали оновлені дані до територіальних центрів, ніхто б не ловив їх на вулицях», – продовжив представник Сухопутних військ ЗСУ.

Він згоден із тим, що в деяких випадках вручення повістки виглядає як покарання – наприклад, коли їх дають порушникам комендантської години. Але це не так, запевняє Горбач.

«Це не покарання. Просто деякі начальники територіальних центрів, скажімо так, шукають найефективніший спосіб вручити повістку. Ми ж не йдемо на рибалку в місце, де не ловиться риба? Так і тут.

Тим паче, якщо особа перебувала в нічному клубі й порушила комендантську годину, то це не означає, що вона несвідома, має погані моральні якості або взагалі злочинець. Це може бути абсолютно адекватна людина. Просто не вона сама прийшла до територіального центру, а її запросили», – сказав військовий.

Він додав, що за статистикою чоловікам, які евакуювалися на захід країни, вручили в рази менше повісток, ніж зареєстрованим у західних областях. «Хоча суб’єктивні враження можуть бути іншими», – сказав представник ЗСУ.

Нагадаємо, що голова Міністерства оборони України Олексій Резніков раніше пояснював: вручення повістки ще не означає відправлення людини на фронт. Міністр також запевнив, що проблем із мобілізацією немає.

Як писав OBOZREVATEL:

– У комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримали законопроєкти, які передбачають продовження військового стану й загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб.

– Відповідні документи (№7665 та №7664) вніс до парламенту президент Володимир Зеленський.

Advertisment

От Vard