У Верховній Раді продовжили дію воєнного стану в Україні на 90 діб – до 21 листопада 2022 року. Також Рада затвердила указ президента про продовження строку проведення загальної мобілізації.

Відповідні законопроєкти №7664 і №7665 підтримали 328 народних депутатів. «За» голосували представники усіх фракцій і депутатських груп.

По фракціях голосування має такий вигляд:
«Слуга народу» – 219 народних депутатів;
«Європейська Солідарність» – 20 народних депутатів;
«Батьківщина» – 14 народних депутатів;
«Платформа за життя та мир» – 16 народних депутатів;
«За майбутнє» – 11 народних депутатів;
«Голос» – 8 народних депутатів;
«Довіра» – 15 народних депутатів;
«Відновлення України» – 7 народних депутатів;
Позафракційні – 18 народних депутатів.

Напередодні начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач та секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, ветеран АТО Роман Костенко пояснили, що мобілізація в Україні в умовах широкомасштабної війни залежить безпосередньо від потреб на фронті. Про демобілізацію та повернення солдатів додому наразі не йдеться, адже за законом під час воєнного стану мобілізація триває до його скасування.

Варто відзначити, що це вже четверте продовження строку дії воєнного стану за цей рік. Востаннє дію воєнного стану було продовжено на 90 діб – до 23 серпня 2022 року.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що 12 серпня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради два законопроєкти щодо продовження воєнного стану та мобілізації.

14 серпня у комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримали загалом законопроєкти, які передбачають продовження воєнного стану й загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб.

Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну задля окупації території і повалення української влади. Однак український народ дав гідну відсіч, зламавши початкові плани ворога. Того ж дня в Україні було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію.

За 165 днів повномасштабної війни російська армія в Україні втратила понад 42 тис. військових убитими. Також українські захисники знищили понад 1800 російських танків, понад 4000 бойових броньованих машин, 960 артилерійських систем, понад 200 літаків і багато іншої військової техніки.

Advertisment

От Vard