Президент Володимир Зеленський влаштував «чистки» в регіональних управліннях Служби безпеки України. Зокрема, він звільнив керівників управлінь СБУ в Київській, Львівській та Тернопільській областях.

Водночас, у Києві та області він одразу призначив нового керівника. Про це свідчить інформація на сайті Офісу президента.

Зокрема, Сергій Заяць указом №576/2022 знятий із посади начальника Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.

Указом №577/2022 Юрія Борейчука звільнено з посади начальника Управління СБУ в Тернопільській області.

А Артем Бондаренко указом №575/2022 звільнений з посади начальника УСБУ на Львівщині.

Водночас указом №578/2022 Артем Бондаренко призначений начальником ГУ Служби безпеки України в Києві та Київській області.

Усі документи Зеленський підписав у понеділок, 15 серпня.

Нагадаємо, більшість нардепів Верховної Ради підтримали звільнення з посади голови Служби безпеки України Івана Баканова. Цьому передував скандал із затриманням 16 липня колишнього глави кримського управління СБУ Олега Кулініча.

У ході розслідування було виявлено докази участі посадової особи у злочинній організації, яка займалася підривною діяльністю проти України. У той же час правоохоронці встановили факти передачі Кулінічем таємної інформації спецслужбам РФ. Його відправили під арешт.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Інформація про відсторонення з посади Баканова з’явилася 17 липня. Разом із ним від обов’язків було усунуто генпрокурорку Ірину Венедіктову.

– Президент пояснив, що до них як до керівників виникло багато серйозних питань через зв’язки між працівниками силових структур України та спецслужбами РФ.

– Про версії усунення Баканова можна прочитати тут.

– У той же час в Офісі президента заявили, що про звільнення не йдеться. Було ініційовано службове розслідування, за результатами якого президент має ухвалити рішення.

Advertisment

От Vard