Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний обговорив із Начальником штабу оборони Збройних сил Канади Дональдом Ейром перебіг війни з російськими окупантами. Ситуація на фронті є напруженою, але повністю контролюється нашими захисниками.

Про це генерал-лейтенант розповів канадському колезі під час телефонної розмови 16 серпня. Залужний звернув увагу генерала на те, що занепокоєння української сторони також викликає розташування ракетних систем уздовж державного кордону з боку Білорусі, зокрема на аеродромі «Зябрівка».

«Зауважив, що по всій лінії фронту противник продовжує наступати. При цьому здійснює близько 700-800 обстрілів наших позицій щодня, застосовуючи від 40 до 60 тисяч боєприпасів. Основні зусилля зосереджує на витісненні наших військ із Донецької області. Найбільш напружена ситуація зараз на напрямку Авдіївка-Піски-Марʼїнка», – інформує Залужний.

Він наголосив, що окупанти продовжують обстрілювати мирні міста та села України. Найбільше страждають від ворожих обстрілів Миколаїв, Харків, Марганець, Нікополь, Березнегувате.

Головнокомандувач ЗСУ подякував генералу Ейру за допомогу, яку Україні надає Канада, особливо у підготовці українських військовослужбовців.

«В умовах важких бойових дій ми відчуваємо брак викладацького складу, адже всі, хто може тримати зброю і вміє воювати, перебувають у бойових порядках. Усвідомлення того, що є такі друзі, які підставляють плече, допомагає наближати перемогу», – резюмував Залужний.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на аеродромі в Зябрівці Гомельської області в Білорусі Росія накопичила до 14 зенітних ракетних комплексів С-400 і близько 60 ракет до них. У зв’язку з цим може плануватися масований ракетний удар по Україні найближчими тижнями.

При цьому ще в ніч на 11 серпня на аеродромі «Зябрівка» було чути звуки вибухів і видно спалахи. Влада Білорусі пояснила вибухи «займанням однієї з одиниць техніки».

Advertisment

От Vard