Президент Володимир Зеленський прокоментував постачання військової допомоги Україні від західних партнерів. За його словами, наша країна отримала від США зброю, яку до початку війни не могла навіть купити.

Про це глава держави розповів у інтерв’ю The Washington Post. Він також подякував партнерам за надану допомогу.

Зеленський зазначив, що Україна завжди мала зброю з радянських часів і ніколи не мала зброї НАТО.

«Той мінімум, який у нас був з 2014 року, на мій погляд, недостатній. Серйозні сили, які нам були потрібні, на зразок HIMARS, які ми зараз всі бачимо, або, скажімо, 155-міліметрова артилерія – я вже не говорю про танки і авіацію – нічого цього у нас не було і не було можливості купити це. Єдине, про що ми домовилися, – це військові дрони, «Байрактари» і так далі. Але за всієї поваги, з дронами воювати не можна», – сказав він.

Президент нагадав, що з моменту широкомасштабного вторгнення і досі він закликав світ закрити небо, бо якби небо було закрите, у нас було б менше загиблих.

Зеленський також прокоментував те, що до 24 лютого Україні не було поставлено більше зброї, хоча Вашингтон знав про майбутню війну.

«Я не скаржуся – аж до того, що мені хтось починає говорити: «Але ми посилали вам сигнали». До цього моменту у мене немає претензій. Але коли хтось стверджує, що вони посилали нам якісь сигнали, я кажу їм: «Надайте нам зброю», – сказав він.

Крім того, глава держави наголосив, що всі хочуть перемоги України, але ніхто не хоче воювати із Росією.

«І саме тому ми повинні були вирішити, як залишатися сильними. Якщо ніхто не хоче з ними воювати, всі бояться з ними воювати – вибачте, тоді ми вирішуватимемо, як це зробити, правильно чи неправильно. Але війна піде далі, вглиб Європи. Тож, будь ласка, надішліть нам зброю, адже ми теж вас захищаємо», – додав Зеленський.

Нагадаємо, у міністерстві оборони США показали, як готують надсилання нової партії військової допомоги для України. Озброєння буде доставлене військово-транспортним літаком.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Пентагоні високо оцінили ефективність Збройних сил України. Українським захисникам дали «12 балів із 10».

Advertisment

От Vard