Російські окупанти на захоплених ними територіях України намагаються підтвердити свою «владу», роздаючи паспорти РФ і готуючись до псевдореферендумів. Рух опору «Жовта стрічка» розповів жителям тимчасово окупованих населених пунктів, як їм поводитися у цих обставинах.

Зазначається, що є активні та пасивні методи бойкотування «референдуму». При цьому до першого типу дій можуть вдаватися лише підготовлені люди, решті ж не варто наражати себе на небезпеку. Про це повідомили в Telegram-каналі руху.

Як пасивно бойкотувати фейкове голосування за приєднання до РФ:

– Голосувати за Україну та неприєднання до РФ, сфотографувати бюлетень (обов’язково вимкніть перед цим звук спрацювання фотокамери та спалах), після чого передати фото до чат-боту поліції або Генеральної прокуратури.

– Якщо ж можливості віддати голос за Україну немає, варто зіпсувати бюлетень.

Українцям нагадали, що жодних юридичних наслідків «референдуми», влаштовані загарбниками, не матимуть. Цивілізовані країни світу, в яких немає «боргів» перед РФ, не визнають їхніх результатів.

Таке голосування є порушенням міжнародного гуманітарного права. Окупанти влаштовують «волевиявлення» лише для того, аби спробувати виправдати свою агресію проти України, надати відносинам із жителями захоплених територій якогось правового статусу та отримати юридичний «дозвіл» на подальшу крадіжку майна, яку називатимуть «націоналізацією».

Також росіяни мають на меті стримати таким чином дії ЗСУ, адже вважають, що «приєднання» території до держави-окупанта надасть їм право називати її своєю та ще більше лякати світ ядерною зброєю.

«Що б не відбувалось далі – пам’ятай, Україна та весь вільний цивілізований світ ніколи не відмовляться від тебе та нашої землі. Жодні референдуми нічого не змінять на міжнародному рівні. Як довго доведеться відновлювати цілісність кордонів – відомо тільки ЗСУ. Але це однозначно станеться. Все, що потрібно нам, – щоб ми не пускали московитів у наші серця. І не перестали вірити», – йдеться у зверненні до українців у окупації.

Нагадаємо, начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк сказала, що українцям, які перебувають на тимчасово окупованих Росією територіях нашої країни, варто шукати будь-які способи, щоб не надавати російським загарбникам свої особисті дані. Цю інформацію вони використають для проведення так званих референдумів.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Гауляйтер Запорізької області Володимир Рогов підписав «указ» про «підготовку референдуму». Колаборантам з окупаційної «адміністрації» наказали збирати персональні дані людей для подальшої фальсифікації «волевиявлення».

– Законний мер Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що окупанти спішно готують захоплене місто до «референдуму». Вони вже накопичили базу персональних даних місцевих жителів, отримавши доступ до комунальних рахунків.

– Водночас в «ДНР» нібито запланували провести «референдум» на території тимчасово окупованої Донецької області, результатом якого має бути 70% голосів за незаконне приєднання до РФ. Зловмисники вирішили використати «мітку виборця».

– Тим часом Центр стратегічних комунікацій ЗСУ заявив, що російські окупанти, схоже, вирішили відмовитися від намірів інсценувати на окупованих ними територіях України псевдореферендуми. Приводом для «зливу», з огляду на повідомлення, які почали розганяти в мережі, стане «відсутність держструктур», «ситуація навколо ЗАЕС» і «неповне звільнення».

Advertisment

От Vard