Один із зенітних ракетних дивізіонів Збройних сил України показав верх майстерності та збив 6 крилатих ракет ворога типу «Калібр» лише за три хвилини. Командир підрозділу Дмитро Шумаков отримав звання Героя України.

Про успіхи української протиповітряної оборони він розповів в інтерв’ю АрміяInform. За словами Шумакова, на початку повномасштабної війни на нашу користь зіграла впевненість РФ у своїх силах, яка не була підкріплена відповідною підготовкою.

«Вони не вдарили всіма можливостями, що стало першим позитивом для нас. Інший великий плюс – те, що протягом останніх п’яти років у зенітників є свій полігон, де вони мають можливість проводити як випробувальні стрільби, так і бойові пуски зенітних ракет. Воїни набули колосального досвіду. Це не тільки бойова робота, а також практичний досвід налаштування апаратури, підвищення злагодженості дій розрахунків, тобто люди були підготовлені. Крім того, для здійснення успішного пуску ракети потрібна ще й психологічна готовність до виконання завдання, і дуже добре, що завдяки практичній роботі на полігоні ця морально-психологічна складова у більшості військовослужбовців була і залишається на найвищому рівні», – розповів командир.

Шумаков поділився, що вранці 24 лютого по дивізіону було завдано двох ударів, і деяке обладнання було пошкоджено.

«Зайняли оборону — готувалися до можливого відбиття атак ДРГ та десанту, паралельно організували відновлення пошкодженої техніки. У перший день до підрозділу прибули його ветерани – повернулися до армії із заслуженого відпочинку на пенсії. Офіцери, які проходять службу в дивізіоні, є висококласними фахівцями, тож власними силами у стислий термін вдалося відновити боєздатність. 12 березня підрозділ вступив на бойове чергування. І того ж дня ми збили три ракети», – згадав комдив.

Герой розповів, що через 5 місяців повномасштабної війни ворог змінив техніку – змінює висоту польоту ракет, маршрути, активно маневрує.

За словами Шумакова, найяскравішим спогадом стали удари одразу по шести ракетах ворога.

«Так трапилося, що ворожі «Калібри» різко змінили напрямок руху, і шість цілей опинилися в зоні ураження нашого дивізіону. Це було несподівано, але всі включилися, злагоджено та професійно спрацювали. Все сталося буквально за 2-3 хвилини. Коли усвідомили, що це був масований удар і, дякувати Богу, вдалося його відбити без жертв і втрат, що все вийшло так, як і мало бути, – ці емоції закарбувалися в пам’яті. Усього зараз наш дивізіон уразив уже 30 повітряних цілей», – розповів він.

Шумаков поділився, що бойові розрахунки нагороджені державними нагородами, нагородами президента України.

Сам комдив дізнався, що стане Героєм України, вже безпосередньо перед нагородженням.

Така висока честь – це визнання роботи колективу, за що йому величезна повага і подяка. Без злагодженої та якісної роботи кожного члена команди перемоги не буває. Зенітний ракетний комплекс – потужний і складний різновид колективної зброї, але вона тим і цікава – гостро відчуваєш власну відповідальність і плече товариша, на якого сподіваєшся, як на себе», – резюмував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, протягом доби 16 серпня українські захисники завдали близько десяти групових авіаударів по позиціях окупаційних військ. Також було знищено три ворожих безпілотники й один вертоліт Ка-52.

Advertisment

От Vard