У тимчасово окупованому Херсоні серед російських військових почали розповсюджувати методичку про те, як «уникнути впливу» супутника ICEYE. Його за власний кошт купив український народ замість Bayraktar, які компанія-виробник вирішила подарувати безкоштовно.

Фотографія інструкції для окупантів, як сховатися від українського супутника, з’явилася в розпорядженні OBOZREVATEL 19 серпня. Перша порада для ворожих солдатів – обмежити використання інтернету.

Друга – користуватиметься лише російськими джерелами інформації (як це допоможе у «боротьбі» із супутником, незрозуміло. Але очевидно, що військове керівництво РФ не хоче, щоб окупанти знали правду).

Третій пункт у методичці – це не допускати накопичення живої сили й військової техніки на відкритій місцевості.

Четвертий – більш ретельно маскувати техніку й озброєння.

П’ята, остання порада – контролювати тривалість роботи станцій РЕБ і час від часу змінювати їхню позицію.

Нагадаємо, що раніше прості українці разом із місцевими бізнесами зібрали 600 млн гривень, щоб купити для армії БПЛА Bayraktar. Турецький виробник, дізнавшись про це, вирішив передати безпілотники для ЗСУ безкоштовно.

Після консультацій із Міністерством оборони України, переговорів і підписання контрактів «Фонд Сергія Притули» (який організував збір) оголосив: замість Bayraktar Збройні сили України отримають «народний» супутник. Він має стратегічне значення для нашої розвідки.

Супутник ICEYE фінського виробництва має найбільш розвинену технологію радарної зйомки з космосу. Технологія SAR дозволяє отримувати фотографії поверхні Землі у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов.

Як раніше писав OBOZREVATEL:

– Російські загарбники продовжують вивозити свої сім’ї з окупованого ними Мелітополя. Водночас колаборантів до Криму не пускають – на блокпосту їх повертають на тимчасово окуповані території Запорізької області.

– Також відомо, що російські військові заблокували виїзд із Мелітополя для цивільних, а на в’їзді проводять тотальну фільтрацію українців.

Advertisment

От Vard