Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган своєю зустріччю з Володимиром Зеленським у Львові фактично розіграв президента РФ Володимира Путіна. Турецький лідер вдав, ніби намагається переконати Зеленського піти на перемир’я.

Таку думку висловив російський політолог та публіцист Андрій Піонтковський в ефірі «24 каналу». З його слів, Ердоган не приховував, що планує вмовляти президента України погодитись на припинення вогню, тобто на капітуляцію.

«Ердоган обіцяв Путіну зробити те, що не змогли для нього зробити 16 червня Макрон, Драгі та Шольц. Їх, як відомо, українці послали туди ж, куди і російський корабель», – сказав Піонтковський.

Він додав, що президент Туреччини, дуже хитра людина й політик, чудово розумів, що його вмовляння нічого не дадуть. Однак він мав показати російському диктатору, що хоч якось намагався виконати його прохання.

При цьому, передбачаючи «результат» умовлянь, Ердоган взяв із Путіна величезну плату – свободу дій у Нагірному Карабаху та Сирії.

Це демонструє, у якому розпачі перебуває президент РФ, якщо погодився заплатити таку ціну і зрадити союзників за марну обіцянку, зазначив Піонтковський.

«Ердоган не намагався схилити Зеленського до перемир’я, а вдавав, що робить це. Зеленський та Ердоган чудово розуміли, у яку гру вони грають», – вважає політолог.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Ердоган підтвердив, що запропонував президентові України влаштувати зустріч із Володимиром Путіним у Туреччині. При цьому він заявив про підтримку територіальної цілісності нашої країни.

Advertisment

От Vard