Російські окупанти знову спробували наступати на Бахмут. Однак українські воїни завдали їм втрат і змусили відступити на попередні позиції.

Спроби загарбників наступати на інших напрямках також зазнали невдачі, триває наступальний бій на напрямку Васильки – Благодатне на Миколаївщині. Про це у вечірньому оперативному зведенні повідомили у Генеральному Штабі Збройних Сил України.

Незмінною лишається ситуація на Волинському та Поліському напрямках. Розвідка досі не фіксує там формування ударного угрупування військ збройних сил Білорусі та Росії на українському кордоні. Водночас досі зберігається загроза ракетних та авіаційних ударів з білоруської території.
На Сіверському напрямку росіяни продовжують тримати свої підрозділи у Брянській та Курській областях для сковування дій українського війська. Також вони упродовж минулої доби обстрілювали з мінометів підрозділи наших військ у прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.
На Харківському напрямку противник основні зусилля зосереджує на утримані зайнятих позицій, також обстрілював із ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Карасівка, Великі Проходи, Черняки, Піщане та Печеніги, а з авіації вдарив біля Прудянки та Верхнього Салтова, вів повітряну розвідку неподалік Руських Тишків та Золочева.
На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджує на поновленні наступальних дій. Здійснив обстріли зі ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Асіївка, Гусарівка, Чепіль, Протопопівка та Довгеньке. Завдав авіаудару біля Залиману.
Окупанти вели наступальні бої у напрямках Бражківка – Новодмитрівка, Сулигівка – Новодмитрівка, Бражківка – Вірнопілля та Довгеньке – Курулька. Скрізь ворог зазнав втрат і змушений був відступити.

На Донецькому напрямку ворог продовжує наступальні дії та зосереджує основні зусилля на Бахмутському напрямку.
На Краматорському напрямку окупанти здійснювали обстріли із ствольної та реактивної артилерії по районах Краматорська, Роздолівки, Спірного, Званівки та Райгородка. З авіації вдарили неподалік Івано-Дар’ївки.
Загарбники також намагалися вести наступ у напрямках Спірне – Івано-Дар’ївка та Миколаївка – Виїмка, в обох випадках зазнали невдачі..
На Бахмутському напрямку зафіксовано обстріли із танків, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню поблизу Майорська, Веселої Долини, Бахмута, Кодеми та Білогорівки. По трьох останніх били ще й за допомогою авіації.
Наступальними та штурмовими діями окупанти намагалися покращити тактичне положення у напрямках Стряпівка – Соледар, Покровське – Бахмутське, Покровське – Бахмут, Вершина – Зайцеве, Вершина – Кодема, Травневе – Зайцеве, Травневе – Кодема, Семигір’я – Зайцеве, Гладосове – Кодема, успіху не мали, отримали жорстку відсіч.
На Авдіївському напрямку ворог здійснював обстріли із танків та артилерії різних типів біля Авдіївки, Курахового, Красногорівки, Сухої Балки та Невельського. Завдав авіаційних ударів поблизу Водяного та Мар’їнки.
Також окупанти вели безуспішні наступальні бої у напрямках Горлівка – Майорськ, Спартак – Опитне, Донецьк – Піски, Старомихайлівка – Первомайське.
На Новопавлівському напрямку противник обстріляв райони населених пунктів Павлівка, Єлизаветівка, Новосілка, Вугледар та Новомихайлівка. Окупанти вели наступальний бій у напрямку Благодатне – Золота Нива, успіху не мали і змушені були відійти.
На Запорізькому напрямку окупанти намагаються не допустити просування українських воїнів. Для цього вони вели обстріли з танків, ствольної артилерії та РСЗВ в районах населених пунктів Великомихайлівка, Шевченко, Гуляйпільське, Шевченківське, Новоандріївка, Новопіль, Ольгівське, Щербаки, Бурлацьке та Степове. Авіація ворога діяла по районах Білогірʼя, Залізничного, Малих Щербаків та Малої Токмачки.
На Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих районів та сковуванні дій Сил оборони. Намагається покращити тактичне положення на Миколаївському напрямку.
Здійснював обстріли із танків та різнокаліберної артилерії біля Миколаєва, Українки, Олександрівки та ще п’ятнадцяти населених пунктів. Завдав авіаційного удару неподалік Ольгиного. Веде наступальний бій у напрямку Васильки – Благодатне.
Водночас корабельне угруповання противника в готовності до застосування утримує два носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Нагадаємо, зранку стало відомо, що війська РФ задіяли танки на Авдіївському напрямку. Водночас шалені втрати призводять до все більшої деморалізації противника: бунти в лавах окупантів наростають.

Загальні бойові втрати Росії у війні проти України на ранок 20 серпня сягнули 44 900 осіб.

Advertisment

От Vard