Голова сенатського комітету з питань зовнішньої політики, оборони та безпеки Павло Фішер та голова зовнішньополітичного комітету палати депутатів чеського парламенту Марек Женішек підтримали ідею зупинення країнами ЄС видачі віз усім громадянам РФ. Це питання обговорюватиметься міністрами країн ЄС вже наприкінці серпня.

Про це повідомляє чеське видання Czech Radio. За словами Фішера, запросити візу та отримати можливість подорожувати до країн Шенгенського договору є привілеєм для громадян Росії, країни, яка займається військовою агресією та ядерним тероризмом на Запорізькій АЕС.

“Це ганьба, скільки грошей росіяни, чиє майно може мати кримінальне походження, витрачають на товари класу “люкс” у Берліні та Парижі. Я також вважаю ганебним, що деякі країни ЄС досі пропонують великим інвесторам із Росії отримувати громадянство чи посвідку на проживання. Це має припинитися! До речі, житло, в яке вони інвестували у Чехії, необхідно ретельно обкладати податками”, – наголосив він.

Сенатор пояснив, що обмеження видачі віз росіянам – цілком закономірний крок. На його думку, росіяни, яким потрібна допомога, можуть просити у Чехії притулок чи міжнародний захист.

Зі свого боку, Женішек нагадав, що виступає за цю ініціативу давно, й, за його словами, це мало стати однією з перших санкцій.

“Абсурдно підтримувати вбивство жінок і дітей в Україні, а потім їхати розважатися в ЄС і сміятися з нас, які ми дурні”, – зазначив він.

Крім того, свою підтримку пропозиції висловила ще низка чеських сенаторів та парламентарів.

OBOZREVATEL

Advertisment

От Vard