У перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну, 24 лютого, главі Офісу президента Андрію Єрмаку телефонували з Кремля. Зробив це найближчий соратник кремлівського диктатора Володимира Путіна Дмитро Козак, який народився в Україні.

Козак намагався переконати Єрмака у тому, що українцям нібито «настав час здатися». Про це Єрмак розповів у коментарі The Washington Post.

Вранці 24 лютого президент України Володимир Зеленський провів багато переговорів з президентом США Джо Байденом, прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном та іншими лідерами, щоб попросити про допомогу.

Тим часом Єрмаку на мобільний телефон подзвонили з Кремля. Помічник Зеленського спочатку не міг опанувати себе. Телефон задзвонив один раз, потім ще. Він відповів.

У слухавці він почув хрипкий голос Дмитра Козака, який народився в Україні, але давно увійшов до найближчого оточення Путіна. Козак сказав, що українцям «настав час здаватися».

Єрмак вилаяв його і повісив слухавку.

Нагадаємо, темного ранку 24 лютого українські прикордонники першими прийняли на себе російські «Гради», які лупили по них біля прикордонпереходу з Білоруссю, за три години їзди на північ від Києва. А першим, хто повідомив президенту Володимиру Зеленському про те, що Росія розпочала вторгнення в Україну, був міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, який коротко сказав: «Почалося».

Як повідомляв OBOZREVATEL, розвідка Британії підбила підсумки пів року війни в Україні. Фахівці наголосили, що перспективи, які «намалював» собі кремлівський диктатор Путін, виглядають дуже похмуро, його армія деградувала, сама ж війна для РФ виявилася дорогою та стратегічно шкідливою.

Advertisment

От Vard