У перші дні російського вторгнення громадянам України масово видали зброю, і це стало стримуючим фактором як для росіян, так і потенційних зрадників.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю міністра внутрішніх справ Дениса монастирського для Washington Post, витяги з якого цитує прес-служба МВС.

Зокрема, він прокоментував ініціативу роздати зброю українцям, які раніше не тримали її в руках. Метою було озброїти потенційний партизанський спротив.

“Цей крок став важливим фактором стримування як для росіян, так і для потенційних українських перебіжчиків. Адже будь-який український мер, який задумався про зраду, зрозумів би, що зовні його чекають 20 осіб зі зброєю, і що “він і його сім’я будуть першими”, – зазначив Монастирський.

Зазначимо, відразу після російського вторгнення міністр оборони Олексій Резніков закликав українців вступати в територіальну оборону і отримати зброю для боротьби з окупантами.

Примітно, що тільки в Києві в перші дні вторгнення роздали близько 25 тисяч автоматів і 10 мільйонів патронів.

А 3 березня Верховна рада в закритому режимі легалізувала видачу вогнепальної зброї цивільним, які готові брати участь у відбитті агресії Російської Федерації.

Advertisment

От Vard