Іран таки передав Росії безпілотники, які агресор може використати у війні проти України. За даними західних розвідок йдеться про сотні дронів.

Іранська влада злегковажила застереженнями США про те, що допомагати РФ, надаючи свої БПЛА, не варто, бо такий крок “ускладнить перемовини по ядерній угоді”. Про це з посиланням на джерела у західній розвідці повідомила агенція Associated Press.

За даними агенції, Іран уже передав Росії “сотні” безпілотників, які можуть бути використані у війні проти України, попри заклики Вашингтона до Тегерана не робити цього.

Чи почала РФ використовувати іранські безпілотники в Україні наразі невідомо, однак розвідка володіє точною інформацією про те, що ці БПЛА працюють і готові до використання.

Дані про передачу Іраном Росії БПЛА з’явилися на тлі складних спроб реанімації Іранської ядерної угоди, які здійснюють США та ЄС. Ця угода від 2015 року обмежувала ядерну програму Тегерана в обмін на зняття санкцій.

Інформація про отримання Росією іранських дронів з’явилася в момент, коли США і ЄС намагаються реанімувати Іранську ядерну угоду 2015 року. В обмін на часткове зняття санкцій Іран, згідно угоди, мав обмежити свою ядерну програму.

У 2018 році США вийшли з цієї угоди, нині ж питання повернулося на порядок денний.

Критики угоди застерігають, що послаблення чи скасування санкцій проти Ірану може допомогти Росії у війні проти України, а також дасть можливість обійти санкційні обмеження, накладені на агресора після початку вторгнення. Зокрема, Росія може переправляти свою нафту та інші продукти через цю країну.

До того ж, через економічні санкції, які, зокрема, вдарили по ланцюгах постачання, Росія все частіше звертається до Ірану як до ключового партнера та постачальника зброї.

Вперше у Вашингтоні публічно заявили про наміри Тегерану передати Росії сотні бойових безпілотників ще у липні. А на початку серпня з’явилася інформація про неодноразові візити росіян до Ірану з метою отримати обіцяні БПЛА. Також про передачу першої партії іранських безпілотників Росії повідомляли в Інституті вивчення війни.

Водночас міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіан заперечував, що Тегеран збирається продати Москві сотні безпілотників для війни в Україні.

А от представник ОПУ Олексій Арестович ще 5 серпня заявив, що російські окупанти начебто вже почали застосовувати в Україні безпілотники, які передав Іран.

Advertisment

От Vard