Війська РФ знову обстріляли Запорізьку АЕС, цинічно звинувативши у власних провокаціях Збройні сили України. Зокрема, міністерство оборони країни-агресора заявило про три атаки протягом доби.

Унаслідок обстрілу ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Про це 27 серпня повідомили в ДП «Енергоатом».

Окупанти тим часом стверджують, що «загалом було випущено 17 снарядів». 4 нібито поцілили в дах спецкорпусу № 1, «де зберігаються 168 збірок з американським ядерним паливом».

Десять снарядів розірвалися за 30 м від сховища відпрацьованого ядерного палива, три – у зоні спецкорпусу № 2, де розміщується вузол зберігання свіжого ядерного палива та сховище твердих радіоактивних відходів, заявили у військовому відомстві РФ.

В «Енергоатомі» повідомили, що станом на 12:00 27 серпня станція працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, хоча рівень радіації на АЕС залишається в нормі.

«За останню добу російські військові вкотре обстрілювали майданчик ЗАЕС, ушкодження з’ясовуються», – йдеться в повідомленні.

26 серпня два енергоблоки після зупинки знову під’єднані до мережі та виробляють електроенергію для потреб України.

Наразі зауважень до роботи систем немає. Проте через присутність на АЕС окупантів, їхню зброю, техніку й вибухівку є серйозні ризики для безпечної роботи ЗАЕС.

Через періодичні обстріли пошкоджено інфраструктуру станції, є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, висока й пожежна небезпека, підкреслили в «Енергоатомі».

«Український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень», – йдеться в заяві компанії.

Також зазначається, що загарбники, готуючись до приїзду місії МАГАТЕ, посилили тиск на співробітників Запорізької АЕС, щоб заставити їх мовчати про злочини ворога на станції та використання її як військової бази.

«Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб змусити Росію звільнити ЗАЕС і передати електростанцію під контроль нашої держави задля безпеки всього світу», – заявили в «Енергоатомі».

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні окупанти заявили, нібито ЗСУ випустили 10 снарядів по ЗАЕС. 26 серпня станцію було під’єднано до мережі після першого в історії відключення від енергосистеми.

Раніше в українській розвідці попередили, що ворог готує провокацію на Запорізькій АЕС. Москва вже анонсувала «теракт» з боку України.

Advertisment

От Vard