Російські пропагандисти поширюють заяву міноборони РФ про начебто обстріл Силами оборони України Хмельницької АЕС з Дніпропетровської області. Також у російському оборонному відомстві заявили, що «зупинили» обстріл, відкривши вогонь «у відповідь».

Відповідну заяву МО РФ оприлюднили кремлівські пропагандистські видання. При цьому ані пропагандисти, ані керівництво міноборони не спромоглося бодай відкрити карту, аби дізнатися, наскільки абсурдною є їхня заява.

За версією РФ, українські воїни начебто навіщось взялися обстрілювати Хмельницьку АЕС у своєму глибокому тилу.

«Обстріл українською артилерією Хмельницької АЕС вівся з району Мар’ївки Дніпропетровської області і був пригнічений вогнем у відповідь ЗС РФ», – заявили пропагандисти, повторюючи тези «брифінгу МО РФ».

І цією заявою відомство, очолюване Сергієм Шойгу, вкотре виставило себе на посміховисько.

Щоб доїхати з Мар’ївки Магдалинівського району до міста Нетішин на Хмельниччині, де розташована Хмельницька АЕС, доведеться подолати близько 800 км автошляхами. По прямій відстань між цими двома населеними пунктами менша, однак вона все одно становить не менш ніж 700 км. Відтак навіть якщо припустити, що Україна навіщось взялася би обстрілювати власну атомну електростанцію і наражати українців на небезпеку – на озброєнні української армії просто немає зброї, що дозволяла би бити на таку значну відстань.

Ба більше: з огляду на заяви РФ, «українська артилерія» вела обстріл по своєму глибокому тилу з підконтрольної Україні Дніпропетровської області. І загарбники, які нічого не можуть зробити з регулярним знищенням своїх складів боєприпасів та командних пунктів на окупованих ними територіях, у цьому разі спромоглися «зреагувати» і «убезпечити» начебто обстрілювану ЗСУ Хмельницьку АЕС.

Нагадаємо, окупанти влаштували нову провокацію з обстрілом на ЗАЕС. Унаслідок чергового обстрілу виник ризик розпилення радіоактивних речовин.

Також повідомлялося, що спецслужби РФ катують працівників ЗАЕС, щоб змусити їх нічого не розповідати інспекторам МАГАТЕ, які мають прибути з місією до Енергодара.

До того ж Росія продовжує підготовку до чергової провокації: окупанти збирають в Енергодарі підписи під фейковим листом до МАГАТЕ, щоб звинуватити у обстрілах ЗАЕС українську армію.

Advertisment

От Vard