Україна, Модова, країни Західних Балкан, а також Грузія мають приєднатися до Європейського Союзу, упевнений канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він підкреслив, що ФРН виступає за розширення Союзу, а також скасування права вето при загальноєвропейських голосуваннях із зовнішньої політики.

«Там, де сьогодні потрібна одностайність, ризик того, що окрема країна скористається своїм правом вето і завадить решті просуватися вперед, зростає з кожною додатковою державою-членом. Тому я запропонував поступовий перехід до голосування за більшістю в спільній зовнішній політиці», – цитує агентство Reuters промову Шольца в Карловому університеті в Празі.

Також канцлер запевнив, що Німеччина продовжуватиме надавати підтримку Києву «стільки, скільки буде потрібно». Шольц закликав усіх 27 членів ЄС «згуртувати лави, вирішити старі конфлікти та знайти нові рішення».

«Наша Європа об’єднана миром і свободою і відкрита для всіх європейських народів, які поділяють наші цінності», – сказав він. За його словами, в останні місяці Німеччина зазнала «фундаментальних змін» щодо військової підтримки України.

У найближчі тижні та місяці, за його словами, ФРН відправить Україні сучасну зброю, включно із системами протиповітряної оборони, радарами та розвідувальними безпілотниками. Також Шольц зазначив, що Німеччина може взяти на себе відповідальність за «нарощування артилерійського потенціалу України».

Як повідомляв OBOZREVATEL, за розрахунками Кабінету міністрів, Україна буде готова стати членом Європейського Союзу до кінця 2024 року. Країна продовжує приводить законодавство у відповідність до європейських норм після того, як 23 червня офіційно набула статусу кандидата в члени ЄС.

При цьому більшість громадян підтримують вступ України до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу. Зокрема, повноправне членство в ЄС позитивно розцінює 90% респондентів, у НАТО – 73%.

Advertisment

От Vard