На окупованій частині Харківщини загарбники змушують батьків віддавати дітей до шкіл з 1 вересня, де вони запровадили свою програму навчання. А у разі відмови погрожують відбирати дітей у родин.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура в Telegram. Зазначається, що відкрито кримінальну справу за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

«29 серпня 2022 року в ході проведення евакуаційних заходів встановлено, що «влада» окупованих територій Харківської області змушує місцевих мешканців приводити дітей до навчальних закладів», — ідеться в заяві.

Окупанти попередили родини, що забиратимуть у них дітей, якщо ті не почнуть навчатись у вересні.

«Куп’янською окружною прокуратурою Харківської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України)», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що окупанти ховаються від наших воїнів у житлових районах, в школах та лікарнях.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Мелітополі окупанти розмістили військову базу в лікарні. Такими діями військовослужбовці країна-агресора наражають місцевих жителів на небезпеку і використовують людей як «живий щит». Ймовірно, загарбники намагаються забезпечити себе від ударів українських захисників.

ЗСУ знищили БМП-3, БК та особовий склад ворожої армії. Окупанти ховалися від наших воїнів у житловому районі, але наші захисники знайшли їх та завдали точного удару.

Advertisment

От Vard