Понад шість місяців війни в Україні призвели до колосальних втрат живої сили та військової техніки держави-терориста Росії. До кінця поточного року в РФ вичерпаються запаси снарядів для артилерії та бронетехніка, керованих ракет також дуже мало, а стан військової авіації не дозволяє вести повномасштабну повітряну кампанію.

Повідомляє obozrevatel.com

Як пише The Insider, через західні санкції Росія не може продовжувати повноцінне промислове виробництво озброєнь і поповнювати запаси, які швидко виснажуються. Зазначається, що арсенал, що залишився в РФ із радянських часів, був витрачений ще двома чеченськими війнами і швидкоплинною грузинською кампанією.

У 2014-2017 роках у РФ було проведено масштабну кампанію з відновлення снарядів. Водночас у виданні уточнили, що темпи витрати снарядів під час двох чеченських воєн були кратно нижчими, ніж під час нинішньої війни, коли вони досягають 40 000 – 60 000 снарядів усіх типів на добу за високої інтенсивності бойових дій, знижуючись до 24 000 на добу у періоди дуже умовного “затишшя”.

Провівши необхідні розрахунки та проаналізувавши поточну війну в Україні, у виданні дійшли висновку, що за останні 6 місяців Росія мала витратити щонайменше 7 млн снарядів, не враховуючи втрати внаслідок українських ударів по складах боєприпасів окупантів.

Так, за збереження інтенсивності війни на нинішньому рівні, Москва вже до кінця 2022 року зіткнеться зі снарядним дефіцитом і з метою економії змушена буде скорочувати використання артилерії, йдеться в матеріалі.

Крім того, автори додали, що очікуваний “снарядний голод” повинен збігтися з дефіцитом артилерійських знарядь, що стають непридатними самі по собі.

Нагадаємо: представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що у війні проти України Росія витратила велику кількість ракет (близько 55%). В окупантів особливо складна ситуація з високоточними “Іскандерами” та “Калібрами”. Згідно з підрахунками відомства, у противника залишилося не більше 45% ракет, які були на початок повномасштабного вторгнення. За словами Скібіцького, росіяни, найімовірніше, використовуватимуть проти нашої країни менш точні ракети.

Advertisment

От Vard