Військовий експерт Олег Жданов описав два сценарії закінчення війни в Україні: перший – це переворот у Росії та усунення Путіна від влади, другий – ЗСУ звільнять усі українські території в межах кордону 1991 року.

“Путін ніколи не визнає поразки та впиратиметься до кінця. Питання – хто цей кінець забезпечить. Я думаю, що цей кінець забезпечать бунти мобілізованих, які можуть початись, бо умови перебування у них вкрай погані. Друге – коли підуть перші вбиті, а вони вже є, коли це число збільшиться, то інші категорично відмовлятимуться їхати до України. Тоді це може закінчитись бунтом, що може бути сигналом для еліт, що з Путіним далі нічого не варто мати спільного. Навіть такі удари по скрепах, як Кримський міст, який вони обіцяли захистити усіма силами, от що Путіну зараз говорити? Його запитають, а де ППО, ФСБ. А Путіну нема чого говорити. А це означає, що Акела промахнувся”, – пояснив Жданов.

Військовий експерт додав, що після усунення Путіна від влади, війна проти України дуже швидко закінчиться, адже російська еліта захоче домовитись із Заходом.

“Плюс розгром російської армії після контрнаступу ЗСУ. Тоді еліта, яка захоче змістити Путіна, відчує опору, а це – або невдоволені мобілізовані, або змова серед силових структур, от у Генштабі РФ відбуваються чистки військових. Тоді війна закінчиться дуже швидко, одразу після усунення Путіна. Нова влада захоче переговорів з Заходом. Умовою буде – виведення військ з території України та відновлення територіальної цілісності в кордонах 1991 року”, – пояснив Жданов.

Другий варіант – звільнення наших територій військовим шляхом, вихід на кордони 1991 року.

“Тоді ми вимагатимемо від ООН відправити миротворців на кордони України та Росії. Це гірший варіант, бо ми перебуватимемо у такому стані, як Ізраїль. Наш кордон стане зоною бойових дій. Бо з Путіним ми переговорів не проводитимемо”, – пояснив військовий експерт.

Жданов наголосив, що можуть бути інші варіанти, проте ці два – основні.

Експерти також висловлюють думку з приводу того, коли закінчиться війна.

Головний маркер закінчення війни – це коли ЗСУ диктуватимуть окупантам свою точку зору ведення бойових дій. Те, що ми бачимо зараз – це початок такої ініціативи.

Про це сказав командувач Об’єднаних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв в ефірі телемарафону.

“Війна – це справа всієї держави і ЗСУ відповідають за військовий аспект боротьби держави проти російського агресора. Завершення війни – це відновлення кордонів станом на 1991 рік. Коли це станеться, складно прогнозувати, але щодня ми працюємо над тим, щоб максимально наблизити цей момент. Щодо подальших дій, то має бути договір з країнами світу та Росією, щоб така агресія більше ніколи не могла статись проти України”, – пояснив Наєв.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ наголосив, що наступ України – це початок перехоплення стратегічної ініціативи.

“Головний маркер – це стратегічна ініціатива, коли наші стратегічні дії будуть на всіх напрямках диктувати нашу точку зору ведення бойових дій. Те, що відбувається зараз – це перехоплення стратегічної ініціативи. Те, що Україна наступає – це наближає нас до перехоплення стратегічної ініціативи. Коли це відбудеться, ми всі відчуємо”, – наголосив генерал.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк не підтверджує, що війна закінчиться до Різдва, як пишуть деякі західні ЗМІ, але певен у “найоптимістичнішому прогнозі”.

“Я не прихильник прив’язуватися до дат. Я прихильник цієї фантастичної роботи керівництва країни – і Верховного головнокомандувача і його ставки, і Генерального штабу, і самих військових, які дуже ефективно, у меншості, з меншим об’ємом обладнання, кілометр за кілометром звільняємо свої території”, – каже Подоляк.

От AdminH