Російська окупаційна армія вичерпала свій ресурс і не здатна проводити наступальні дії. У командуванні армії РФ безлад, а в окупантів низький бойовий дух. Тимчасом Україна, навпаки, планує провести значний контрнаступ і відвоювати захоплені території.

Країна-агресор також відчуває брак зброї та намагається шукати її в інших країнах. Про це заявив колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер Express.

Волкер упевнений, що ще від початку повномасштабного вторгнення всі переоцінили можливості російської армії. Він визнав, що спецслужби РФ ввели в оману не лише диктатора Володимира Путіна, а й західних аналітиків.

«По-перше, ми всі переоцінили військовий потенціал Росії та недооцінили можливості України. Ми бачили, коли російські спецслужби вводили Путіна в оману, і ми теж були введені в оману. У системі було набагато більше корупції, неефективності та поганого керівництва», – сказав Волкер.

Крім того, він констатував факт, що росіяни більше не можуть проводити наступальні дії. Лінія фронту суттєво не змінилася з осені 2022 року.

«Спочатку Росія досягла значних успіхів на сході України та у напрямку Києва. Але тепер українці відкинули їх назад. Бойові дії не рухалися відтоді, як минулої осені Україна відвоювала Херсон. Росіяни більше не здатні наступати», – зазначив він.

До того ж Волкер зазначив, що російські війська зазнають дефіциту озброєння. Тому керівництво РФ змушене звертатися за допомогою до інших авторитарних країн, зокрема до Ірану та КНДР.

«Ми знаємо, що вони намагаються завербувати більше людей, ми знаємо, що вони намагаються отримати обладнання з Ірану та Північної Кореї. Ми знаємо, що їхні збройні сили перебувають у поганому стані на місцях, і вони не мають коштів для поповнення. немає хорошого керівництва, тож це справді безлад», – заявив Волкер.

Нагадаємо, глава ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія припинила наступ і перейшла до стратегічної оборони. Своїм завданням вона ставить утримання захопленої території. Винятком є два напрямки – Бахмутський та Авдіївський.

Раніше повідомлялося, що війська Росії за добу 21 квітня втратили у війні проти України ще 680 окупантів. Також на фронті знищено 4 танки, 4 бронемашини та 5 артилерійських систем противника. Загалом з початку масштабного вторгнення втрати загарбників становили 185 730 осіб.

Advertisment

От admin999