Чи можливо схуднення за допомогою харчової соди?

Скільки зайвих кілограмів вона допоможе скинути? Наскільки ефективний і безпечний такий простий народний спосіб? Про це та реальний вплив соди на організм читайте далі.

Що таке харчова сода
Сода або карбонат натрію — зовсім не природна сполука, як заведено вважати. Її отримують промисловим способом шляхом «запікання» глауберової солі, крейди та деревного вугілля.

Ореол «екологічної чистоти» продукту створений завдяки іншому способу його виробництва — переробки золи морських водоростей, проте сьогодні в промислових масштабах він не практикується.

Фото 1. Схуднення за допомогою соди

Думка про те, що сода допомагає розлучитися з жировими відкладеннями, сформована за специфічного впливу її на жири. Карбонат натрію дійсно володіє жиророзчинною дією, через що його активно використовують при виробництві миючих засобів (гелі для миття посуду, пральні порошки).

Однак у зовнішньому середовищі та всередині організму сода діє по-різному. Як? Давайте розбиратися.

Що робить сода всередині нас: напій проти зайвої ваги
Отже, харчова сода для схуднення рекомендована для вживання всередину як напій. Для його приготування необхідно розчинити половину чайної ложки карбонату натрію в склянці теплої води і випити до їжі за 30 хвилин.

Іноді можна зустріти рецепт соди з лимоном, де два основних інгредієнти підсилюють дію один одного.

Фото 3. Напій с соди

Як діє напій з соди для схуднення? Карбонат натрію не розчиняється у воді, зберігаючись у зваженому стані. Опиняючись в шлунку, він вступає в реакцію зі шлунковим соком, у результаті чого кислотність останньої різко знижується.

Завдяки такій дії, соду заведено використовувати при печії й підвищеній кислотності шлунка, які викликають значний дискомфорт у людини.

Читайте також: Лимон для схуднення. Рецепти та меню дієти

Після реакції зі шлунковим соком сода повністю нейтралізується і розпадається на початкові складові, найбільше серед яких солі. При попаданні в шлунок жирів (які ми так прагнемо цієї содою розчинити), не відбувається абсолютно нічого. Та й зробити що-небудь з жирами, які надходять з їжею, в шлунку неможливо, тому що їх всмоктування відбувається не тут, а в кишківнику.

Тому питна сода саме для схуднення, рецепт якої передбачає її вживання у вигляді напою, марна.

Зовнішнє застосування: ванни
Другий спосіб, як використовувати соду для схуднення, — приймати з нею ванни. Для цього рекомендовано набрати ванну максимально гарячої води (щоб терпіти можна було з великими труднощами) і розчинити в ній 300 грамів карбонату натрію.

Можна додати грамів 300 морської солі й ароматичної олії, все добре розмішати. Полежати (або посидіти) в такій ванні потрібно 20 хвилин, після чого сміливо стати на ваги та переконатися, що ваша вага знизилась на 1,5-2 кілограми. Чудеса?

Фото 1. Ванна с содою

Зовсім ні, просто ще один аспект того, як сода впливає на схуднення. Такий експрес-метод полягає не в цілющому очищенні організму і виведенні з нього токсинів і шлаків, а в його зневодненні.

Як швидко схуднути в домашніх умовах — 4 золотих правила!

Содові ванни для схуднення рекомендують дуже гарячі, щоб викликати активний процес потовиділення. Комплексна взаємодія карбонату натрію і солі лише підсилюють його.

Протягом 20 хвилин перебування в цій «атмосфері» тіло починає потіти: через розкриті пори виходить рідина, яка забирає із собою не токсини й шлаки (вони на 90 % знаходяться в кишківнику), а необхідні організму солі та мікроелементи. Схуднення досягається внаслідок втрати рідини, що саме по собі небезпечно для людини.

Після першої банної процедури «піде» близько 2 кілограмів ваги. Після другої та кожної наступної — вже грамів по 500. До речі, всі втрачені грами дуже швидко повернуться, оскільки ефект тимчасовий: рівно до того моменту, поки ви не вип’єте пару стаканів води та не заповните дефіцит рідини в організмі.

Чи варто використовувати цей спосіб зниження ваги
І що несе сода для схуднення: шкоду чи користь? На думку лікарів, ніякої користі метод принести не може. Вже тільки тому, що ніякого впливу на жир в організмі не надає. Чи шкідлива харчова сода для схуднення: відгуки людей, що випробували її дію на собі, підтверджують: так, шкідлива.

Фото 2 Схуднення за допомогою харчової соди шкідливо для здоров’я

Застосування будь-яких експериментів з карбонатом натрію заборонено людям, що страждають онкологічними захворюваннями, цукровим діабетом, вагітним жінкам і матерям, які годують немовлят.
Назавжди забути про соду для схуднення і як її пити, слід людям з хворобами шлунка. Спосіб вживання напою всередину небезпечний через постійне зниження кислотності шлункового соку і, як наслідок, порушення процесу перетравлювання їжі. Крім того солі, що утворюються при руйнуванні соди, надають згубний вплив на нирки, після чого може знадобитися довгий і важкий процес лікування.
Прийняття гарячих ванн з карбонатом натрію заборонений усім, хто страждає захворюваннями серцево-судинної системи. Слід відмовитися від них гіпертонікам, гіпотонікам, хворим на вегето-судинну дистонію.
Так чи гідна вашої уваги сода для схуднення?

Рецепти, відгуки про неї в позитивному світлі — це один з популярних народних міфів, повністю спростований наукою. Худнути з нею небезпечно — це факт.

Advertisment

От admin999