Готуйтеся розщедритися: Стало відомо, що буде з тарифами на комуналку в Україні. Вже довгий час у парламенті триває обговорення нових тарифів на газ та електроенергію – після подорожчання газу тариф на тепло має підскочити у 2,5-3 рази.

posle obzaca 1

Про це розповів перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

Він зазначив: “Хочемо ми чи не хочемо, об’єднання нашої енергетичної, газотранспортної системи, об’єднання ринків означає одне: до нас приходять європейські ціни на енергоносії”.

Крім того, Кучеренко розповів, що обговорюється декілька варіантів підвищення тарифів на світ – “легкий варіант” до 2,5 грн за кВт. Для тих, хто споживає до 100 кВт на місяць – “ринкова ціна, приблизно 6-7 грн за кіловат-годину”. Щодо вартості газу, то вона може підвищитися суттєвіше.

Народний депутат наголосив: “Вже існує ціна ринкова на газ – 16 грн/кубометр, з боку “Нафтогазу” обговорюється. Я сподіваюся, що вони не одразу ці 16 грн на населення вивалять, спочатку на теплокомуненерго.

І тоді це проблема буде мерів міст – отримати ціну на газ 16 грн і перерахувати тариф на тепло. А якщо газ підвищать, а тарифи ні, то тоді мери міст мають знайти джерело, щоби покривати це”.