Вчасно виявити це головне.
Доктор Аарон Табор розповів про дуже важливі попереджувальні ознаки можливого раку, пише Jesus Daily.

posle obzaca 1
Симптоми раку можна ігнорувати та списувати на тимчасове нездужання. Однак, якщо у вас у родині хтось хворів на рак, розумно звертати особливу увагу на ваше тіло.

Якщо ви піддаєтеся вищому ризику, ви повинні врахувати будь-які, навіть невеликі зміни у вашому тілі. Доктор Табор склав список ознак та симптомів, які вам потрібно знати.

Деякі симптоми є специфічними для раку, інші — універсальними ознаками.

Пухлини.
Пухлини (шишки) є одним із найбільш універсальних симптомів раку. Якщо ви раптом помітили якусь опухлість на шкірі, зверніться до лікаря.

Якщо ви знайдете щось – головне не панікуйте. Деякі пухлини доброякісні, але якщо шишка виростає або змінюється, це може бути ознакою раку.

Часте сечовипускання.
Якщо ви частіше бігаєте до туалету, ваше тіло може намагатись попередити вас про проблему. Часте сечовипускання також є симптомом діабету та інших хвороб.
Однак, якщо сечовипускання болісне, це дуже очевидний сигнал про те, що щось не так. Зверніться до лікаря, тому що можливий рак передміхурової залози або сечового міхура.

Запори, діарея.
Одним з найпоширеніших симптомів раку – напади діареї та запорів. Швидше за все, ваше тіло попереджає вас про серйозну проблему. Якщо у вас постійний біль у животі, вам потрібно відвідати свого сімейного лікаря.
Печія, біль у шлунку.
Розлад шлунка є симптомом різних проблем зі здоров’ям, але також може бути ознакою раку.
Якщо ви страждаєте від печії або болю після їди, ваше тіло може попереджати вас про рак верхніх відділів травного тракту. Труднощі з ковтанням та постійний біль у шлунку є додатковими ознаками.

Виразки.
Рани – один із можливих симптомів раку. Рак шкіри та рак порожнини рота часто діагностуються з виразок. Рани в області геніталій особливо не слід забувати.

Втрата ваги.
Якщо ви не сидите на дієті, але втрачаєте вагу, обов’язково завітайте до лікаря. Рак поглинає поживні речовини і ваше тіло починає втрачати кілограми.
Якщо ви без будь-яких причин втратите більше 3-5 кілограмів, вам дійсно потрібно поговорити з фахівцем. Втрата ваги – частий симптом раку шлунка, підшлункової залози, легенів або раку стравоходу.

Жар.
Якщо у вас почався жар, і ви не знаєте, чому це може бути ознакою того, що ваше тіло бореться з раком. Рак руйнує імунну систему, коли вторгається в організм. Жар є ознакою початку лімфоми чи лейкемії.
Виснаження.
Втома є ще одним симптомом раку, який часто не береться до уваги. Втома часто зустрічається у людей, які страждають на лейкемію або інші види раку крові.
Ваше тіло виснажується. Рак товстої кишки спричиняє втрату крові, і раннім симптомом є втома. Якщо ви постійно почуваєтеся дуже втомленим, відвідайте спеціаліста.

Болі.
Біль може бути симптом раку. Якщо ви все болить без видимих причин, ви повинні відвідати лікаря. До цього, звичайно, не належить біль після важкого тренування у спортзалі.

Надмірний головний біль, біль у животі або біль у суглобах може свідчити про рак. Зверніть увагу на своє тіло і прислухайтеся до цього попереджувального знаку.

Біль + лихоманка + втома.
Якщо ви відчуваєте біль, лихоманку та втому, вам потрібно звернутися до лікаря, тому що ігнорування цих симптомів може поставити ваше життя під загрозу.
Якщо зараз не сезон грипу, ваше тіло може зазнати атаки раку. Чим раніше ви звернете увагу на сигнали свого тіла, тим раніше ви позбавитеся проблеми. Раннє лікування збільшує ймовірність того, що ви виживете.

Зміни на шкірі.
Якщо ваша шкіра змінюється, може бути рак. Мається на увазі колір вашої шкіри. Якщо у вас жовтяниця – проблеми з печінкою. Якщо у вас сверблячка, ваше тіло може приховувати рак.
Деякі види раку породжують речовини, що викликають свербіж. Якщо ваша шкіра стає червоною або жовтою, негайно зверніться до лікаря!

Кров у сечі.
Кров у сечі – ще одна ознака, яку не слід ігнорувати. Якщо ви виявили кров у сечі, у вас може бути інфекція, рак простати чи рак сечового міхура.
Кровоточивість родимок.
Кровотечі родимок – ще одна ознака раку. Якщо родимка кровоточить, змінила форму чи розмір, біжіть до лікаря. Шкіра є найбільшим органом тіла, і на неї можуть впливати ракові клітини.

Білі плями мовою.
Погляньте на свою мову, щоб перевірити цей симптом. Якщо ви помітили білі плями, це може бути рак ротової порожнини. Люди, які курять найчастіше мають лейкоплакію. Чим раніше виявити лейкоплакію, тим більше шансів вилікується.
Кровотечі.
Кровотеча ніколи не буває добрим симптомом. Якщо ви помітили кровотечу із сосків, у вас може бути рак молочної залози.
Якщо у вас почалася кровотеча з піхви (яка не відноситься до менструації), у вас може бути рак шийки матки або рак ендометрію. Кривавий кашель вказує на проблему з легенями. Кров у стільці також може бути симптомом раку.

Проблеми з ковтанням.
Труднощі з ковтанням є симптомом, який ви повинні дуже уважно відстежувати. Пухлини можуть блокувати горло або стравохід.
Якщо ви відчуваєте, що їжа прилипає до горла, відвідайте лікаря. Це не нормально, і ваше тіло, можливо, кричить вам про рак стравоходу або шлунка.

Зміни у ластовинні.
Ластовиння зазвичай є нешкідливими, однак, якщо ваші ластовиння змінюються, у вас може виникнути проблеми. Якщо родимки або бородавки змінюють колір або форму, домовтеся про огляд спеціаліста. Вони вказують на меланому.

Кашель.
Кашель — ще одна ознака раку легень. Якщо ви постійно кашляєте – тіло вказує на проблему.
Це також може бути пов’язане з алергією, але якщо кашель триває, вам слід звернутися до лікаря. Задишка і біль у грудях – це також симптоми, пов’язані з хронічним кашлем.

Кислотний рефлюкс.
Хронічний кислотний рефлюкс може бути ознакою раку стравоходу. Зверніться до лікаря якомога раніше, щоб рак не встиг вирости.
Стінки стравоходу дуже тендітні і вплив шлункової кислоти викликає стравохід Баррета, передраковий стан. Не пропускайте кислотний рефлюкс; це може бути серйозно.

Задишка.
Проблеми з диханням, такі як задишка – це нормально. Якщо ви не в змозі пройти і десятки метрів, не відчуваючи себе виснаженим, вам потрібно звернутися до лікаря. Рак молочної залози та рак кишечника часто поширюються на легені.
Пітливість.
Пітливість також іноді є симптомом раку, який часто ігнорують. Якщо ви прокидаєтеся посеред ночі весь у поті, то швидше за все ваш організм попереджає вас про серйозні проблеми.

Не ігноруйте пітливість, якщо ви не переживаєте менопаузу. Якщо у вас все нормально з температурою в квартирі, але ви все одно потієте — зверніться до лікаря!

Синяки.
Нез’ясовна поява синців є важливим попереджувальним знаком. Якщо ви не пам’ятаєте, як натикалися на меблі або падали, то, швидше за все, ваше тіло попереджає вас про рак. Завітайте до лікаря.
Болі у суглобах.
Болі у суглобах найчастіше не говорять ні про що серйозне, особливо після фізичного навантаження. Однак біль у суглобах без причини не є нормальним.
Якщо ви відчуваєте незрозумілий біль у суглобах, швидко зверніться до лікаря. Ваше тіло може попереджати вас про рак!

Біль у спині та ділянці таза + здуття живота.
Біль у спині, біль у ділянці тазу та здуття живота у поєднанні попереджають вас про рак яєчників. Якщо у вас виникли ці симптоми – не зволікайте.

Рак яєчників важко лікувати і важко діагностувати, не дослухаючись цих симптомів. Уважність до себе може врятувати ваше життя.

Куріння, чутливість до сонячного світла.
Деякі види раку немає попереджувальних знаків. Рак – одна з найпоширеніших причин смерті. Якщо ви звернете увагу на сигнали, які подає ваше тіло, ви можете продовжити своє життя.
Якщо у вас є фактори ризику, такі як куріння або чутливість до сонячного світла, ви дійсно повинні бути обережними.

Класичні симптоми раку часто не беруть до уваги, тому що самі по собі вони можуть бути нешкідливими.

Краще виявити надмірну обережність і перевіриться, не дозволяючи симптомам плисти за течією, аніж пізніше з’ясовувати, що у вас серйозні проблеми.

Пам’ятайте, що здоров’я насамперед!

А ви регулярно відвідуєте лікаря?

Advertisment

От admin999