У березні 2017 року 31-річна жінка приїхала в місцеву лікарню Харкова. Ця жінка, яка вважала за краще залишитися невідомою, була вже на 41 тижні вагітності і хотіла лише поцікавитися у лікарів, чи здорова її дитина. Про те, що сталося після, їй навряд чи коли-небудь вдасться забути…

Жінка зізналася лікарям, що за час вагітності не проходила жодного обстеження. Також вона сказала, що не довіряє лікарям і скептично ставиться до традиційної медицини. Однак, коли через 41 тиждень у неї як і раніше не було потуг, жінка все ж вирішила звернутися в лікарню. Лікарі провели ретельний огляд і ледь могли повірити своїм очам.

Дитина росте не в утробі матері, а в її черевній порожнині! Це рідкісний стан є однією з форм позаматкової вагітності, коли ембріон або плід розвивається в черевній порожнині.

Відсоток виживання при такій вагітності вкрай невеликий, але в рідкісних випадках дитина може народитися здоровою.

Не гаючи ні хвилини, лікарі відправили молоду жінку готуватися до операції. Позаматкова вагітність супроводжується високим ризиком і небезпекою, в першу чергу для дитини. У всьому світі відомо лише десять випадків, коли немовля народжувалось здоровим. Щоб максимально безпечно витягти дитину з черевної порожнини, довелося робити кесарів розтин.

При такій складній процедурі і мама, і дитина піддаються високому ризику. Видалення плаценти може призвести до неконтрольованої кровотечі, яка може закінчитися летальним результатом. В цілому операція тривала майже дві години.

Коли лікарі вилучили навколоплідний мішок з живота матері, вони стали свідками справжнього дива.

Дівчинка не тільки дихала, але і була повністю сформованою, здоровою і її вага складала близько 4-х кг. Горда мама вирішила дати дочці особливе ім’я — Вероніка, що означає «переможниця».

Поки Вероніка ще не може усвідомити, як їй пощастило. За словами матері, її шанси на виживання були лише 1 до 625-ти мільйонів. З іншого боку, тепер щаслива мати знає, наскільки їй пощастило. В інтерв’ю жінка пообіцяла, що в разі нової вагітності обов’язково відразу ж піде до лікаря. Той факт, що ці кваліфіковані люди, незважаючи на всі труднощі, змогли привести її дочку в цей світ, повністю змінив ставлення молодої матері до медицини.

Advertisment

От admin999