У Міноборони Британії прозвітували, що за останні 48 годин у кількох секторах на сході та півдні України відбулися значні українські операції.

Про це йдеться у розвідувальному огляді міністерства, оприлюдненому в суботу.

Згідно з оцінкою британських аналітиків, у деяких районах українські війська, ймовірно, досягли значного прогресу і прорвали першу лінію російської оборони. На інших ділянках українські війська просуваються повільніше.

Водночас дії росіян були неоднозначними: деякі підрозділи, ймовірно, проводять переконливі маневрені оборонні операції, в той час як інші відступили безладно, на тлі повідомлень про російські втрати при відході через власні мінні поля.

Російські військово-повітряні сили були незвично активні над півднем України, де повітряний простір є більш безпечним для Росії, ніж в інших частинах країни. Однак залишається незрозумілим, чи були тактичні авіаудари ефективними, сказано в огляді.

Водночас речник східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий нещодавно в ефірі телемарафону Череватий розповів про успіхи ЗСУ на бахмутському напрямку.

За його словами, українські захисники скористалися вдалим моментом, коли ворог проводить ротаційні заходи. Ті підрозділи окупантів, які заходять до міста, ще не до кінця знають місцевість, не провели відповідне рекогностування й злагодження. Тому ЗСУ вдається успішно завдавати ударів росіянам і проводити штурмові дії.

Також Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону повідомила, що в районі Бахмута та ще на кількох напрямках у Донецькій області фіксують просування ЗСУ.

У нас відбувається оборонно-наступальна операція. У нас комплекс заходів, і я ще раз наголошую: не робити акцент виключно на наступальних діях. Це спектр різних дій, зокрема й наступальних. Сьогодні в нас також є успіхи. Ми говоримо про фланги навколо Бахмута і про інші напрямки, про які пізніше зможемо детальніше розповісти. Там є просування наших військ, — сказала вона.

Маляр зазначила, що нині тривають запеклі бої, оскільки війська РФ намагаються чинити опір. Маляр оголосила про перехід до наступальних дій на деяких напрямках. Оборонна операція містить все, в тому числі і контрнаступальні дії. Тому, на деяких напрямках ми переходимо до наступальних дій.

Окрім цього українські військові атакували російські окупаційні війська у Запорізькій області. Про це повідомляють російські чиновники та військові блогери, про активізацію боїв там кажуть й в ЗСУ.

Росіяни кажуть, що українські війська за підтримки танків, артилерії та безпілотників намагаються наступати на південь від міста Оріхів другу ніч поспіль.

Тим часом в українському міноборони твердять, що противник перебуває на цьому напрямку в “активній обороні”.

Кілька військових експертів стверджували, що центром довгоочікуваного контрнаступу України буде Запоріжжя.

Вони вважають, що Київ намагається відновити доступ до Азовського моря, розділивши російські окупаційні війська в регіоні на дві окремі групи.

Це не тільки послабило б боєздатність Росії, але й знищило б сухопутний коридор до анексованого Криму.

Україна місяцями планувала контрнаступ, але відкладала його початок, бо хотіла якомога краще навчити війська та отримати передову військову техніку від західних союзників.

Уряд навмисно не розголошує свої плани, але українські війська зараз вивчають російські позиції в кількох точках уздовж лінії фронту, шукаючи ознаки слабкості.

Нещодавні запеклі бої в цьому районі тривали вночі, і кілька російських прокремлівських військових блогерів повідомили, що Україна відновила атаки з використанням бронетранспортерів і безпілотників, які коригували артилерійський вогонь.

Advertisment

От admin999